BEAUTY FORUM & COSMOPROF

BEAUTY FORUM & COSMOPROF

V Evropě dlouhodobě koexistují dva velké konkurenční řetězce. Německá společnost Beauty Forum, která expandovala do celé Evropy, a legendární Cosmoprof. Ten za 50 let existence rozšířil své aktivity z italské Boloni do celého světa. Stal se tak zásadním hráčem na poli kosmetických eventů.

Už v roce 2018 započala fúze těchto dvou gigantů. Společnost Bologna Fiere S.P.A., která veletrhy Cosmoprof pořádá, totiž odkoupila velký podíl společnosti Health and Beauty Germany GmbH. Obě firmy se úspěšně spojily v roce 2021 a Cosmoprof aktuálně vlastní také značku Beauty Forum.

První veletrh Beauty Forum Praha jsme tedy pořádali ještě pod německým vedením – teď už oba české veletrhy Beauty Forum spadají přímo pod Cosmoprof. To nám otevírá dveře k nadnárodním značkám a Cosmoprof nám pomáhá spojit se se zahraničními značkami, které se zajímají o vstup na trhy centrální Evropy. Postupně tak budeme portfolio vystavovatelů rozšiřovat.

Radovat se z toho můžou jak návštěvníci, kteří hledají světové novinky, tak nákupčí velkých eshopů a prodejen s kosmetikou, kteří na naše veletrhy přicházejí hledat nové značky do portfolia.

Českým výrobcům kosmetiky, vystavujícím na českých veletrzích Beauty Forum můžeme také pomoci prezentovat se na veletrzích Cosmoprof a usnadnit jim vstup na mezinárodní trhy.